A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальний заклад "КАНІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ Канівської міської ради Черкаської області"

КРАЄЗНАВЧО-ЕТНОГРАФІЧНА КВЕСТ-ПОДОРОЖ «СТОРІНКАМИ КАЗОК»

Дата: 26.12.2023 18:17
Кількість переглядів: 270

Фото без описуЗимового ранку, коли за вікном кружляла заметіль, дівчинка на ім'я Марта прокинулася аж опівдні, адже не почула цокання годинника, який дістався їй у спадок… Зі слів бабусі, цей годинник був магічним і заводився особливим ключем. Марта вирішила завести годинник, але не змогла згадати де ключ. Відкривши дверцята годинника, дівчинка потрапила у чарівний світ казки (подорож порами року). Разом із Мартою вирушили в подорож і наші учасники заходу аби знайти ключ від годинника.

 

В гостях у пані Весни. Весна в Україні – це час, коли природа прокидається від зимового сну, а серця людей наповнюються надією та сподіваннями. Саме у цей період українці віддавна здійснюють свій особливий ритуал – обробку землі та засівання ниви.

Символізуючи відродження і народження нового життя, весняна землеробська робота є невід'ємною частиною української традиції. Це символ невичерпної сили природи, що відзначає безперервний колообіг життя.

 

Тож, аби отримати ключ від годинника, наші учасники відтворили весняне дійство: засіяли ниву неньки України зернятами. Хай родить та колоситься наша земля на щастя, на мир та перемогу.

Та наші учасники трішки запізнилися, адже пані Весна передала ключ від годинника своєму брату Літу.

 

Вирушили в гості до господаря літньої пори року. Літо зустріло наших учасників громом, сонечком та дощем. Відтворили українські ігри: «жнива» та «котик і мишка». Розгадали ребус та кросворд, які символізували літню пору року.

Виконавши умови господаря, учасники вирушили далі, адже ключ заздалегідь було передано сестриці Осені. 

 

Марта разом із друзями ознайомилися із осінньо-польовими роботами українців, традиційними ремеслами народу. Відтворили закодований орнамент технікою «хрестик».

Не отримавши такий бажаний ключ (Осінь надіслала його Зимі), герої казки продовжили свій маршрут на захід, де  їх зустріла  повелителька морозу та хурделиці – Зима.

 

Тут вони долучилися до традиційних зимових вечорничних святкувань – кусання калити, гадання на чоботях. Розвеселивши нашу Зимоньку, Марта нарешті отримала ключ із рук Зими і змогла завести годинник. Він почав цокати, відліковуючи настання нового року і символізуючи неперервність часу та культурного надбання українського народу.

 

Фото ТУТ

 

********

 

«Червона ниточка заходу» - образне відтворення трудової діяльності українського народу впродовж року в поєднанні з традиціями та обрядами в ігровій квест-формі:  

  • обрядовий хліб (кусання калити на вечорницях);
  • майстерність вишивки;
  • територіальні особливості в посівній;
  • народні дитячі ігри та розваги.

 

Відтворення та поширення традицій українського народу є важливою частиною культурної ідентичності та спадщини.

 

Всупереч всім викликам часу даруємо свято тим, хто потребує нашої особливої уваги, - нашим дітям. Дякуємо всім, хто долучається до цієї важливої справи.

Разом робимо важливе!

В єдності виборюємо майбутнє!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора